Anasayfa

TOPLUMA KATKILARIMIZ

TOPLUMUMUZ VE ÜLKEMİZLE BİRLİKTE BÜYÜYOR, GELİŞİYORUZ

Memorial Sağlık Grubu sosyal sorumluluğu; içinde bulunduğu toplumlara sosyal, çevresel ve ekonomik fayda sağlamak şeklinde tanımlar. Bu anlayış doğrultusunda, içinde bulunduğumuz yerel çevremize katkıda bulunabilmek adına Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığımız 2000 yılından bu yana sağlık alanına odaklandık.

Organ Bağışı

Memorial Sağlık Grubu, organ bağışı konusunda toplumsal farkındalık oluşturarak bağış sayısının artmasını sağlamak amacıyla Hayat Ver Sosyal Sorumluluk Projesi’ni sürdürmektedir. En önemli kurumsal sosyal sorumluluk projelerinden biri olan organ bağışı konusunda Memorial, çok sayıda ünlü ismin destek verdiği sergiler, yelken yarışları, defile ve konserler düzenlemektedir.

Kültür Sanata Destek

Memorial, içinde barındırdığı sanat galerileri ile sanatı destekleme misyonunu sponsorluklarında da sürdürdü. Ulusal ve uluslararası birçok etkinliğe ev sahipliği yapan kültür sanat mekanlarının sağlık sponsorluğunu üstlenen Memorial, ülkemizde kültür ve sanatın gelişimine 14 yıldır destek vermektedir.

Basketbol Süper Ligi Resmi Sağlık Sponsorluğu

Kurulduğu günden bu yana verdiği destek ile ülkemizde sporun gelişmesine katkı sağlayan Memorial Sağlık Grubu, 2016 yılında Türk basketbolunun Avrupa’daki yükselişine destek olmak amacıyla Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin resmi sağlık sponsorluğunu üstlendi.

Memorial Sporu Destekliyor

Ülkemizde her alanda sporun gelişmesine katkı sağlamak amacıyla Beşiktaş, Trabzonspor, Gaziantepspor gibi birçok spor kulübünün sağlık sponsorluğunu üstlenen Memorial Sağlık Grubu, halen Türkiye Basketbol Süper Ligi, Agüspor Basketbol Takımı, Antalyaspor Futbol, Basketbol ve Hentbol takımları ile Bahçelievler Voleybol Kulübü’nün resmi sağlık sponsorluğunu üstlenmektedir.

Memorial Çocuk Resim Yarışmaları

Memorial Sağlık Grubu, çocukların resme ilgi duymalarını sağlamak ve sanatsal yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla her yıl Memorial Geleneksel Çocuk Resim Yarışması’nı düzenlemektedir. Bu yıl 14’üncüsü düzenlenecek yarışmaya binlerce çocuk katılmaktadır.

Doğuma Hazırlık Kursu

Memorial, annelerin kaygıdan uzak ve sağlıklı bir doğum süreci geçirmelerini sağlamak, doğum sürecindeki korkularını bilinçlenerek aşmalarını sağlamak amacıyla her yıl periyodik olarak Doğuma Hazırlık Kursları düzenlemektedir. Bu kurslara anne ve baba adayları ücretsiz olarak katılmaktadır.

Kalp Yogası

Türkiye’de kalp yogasının öncüsü olan Memorial, 2003 yılından bu yana bypass ameliyatı olmuş hastalar ve kalp hastalığı riski taşıyan kişiler için Kalp Yogası programını düzenlemektedir. Kalbin stres yükünü azaltmaya yönelik doğru nefes tekniklerini öğreten yoga programı, halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenmektedir.

Hamile Yogası

Hamile kadının fiziksel kondisyonu korunarak duruş bozukluklarını en aza indirmek amacıyla düzenlenen Memorial Hamilelik Yogası, aynı zamanda anne adayının stresi yenmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Ücretsiz olarak düzenlenen yoga programı, 12 yıldır tüm anne adaylarının katılımına açıktır.

İLETİŞİM

Genel Müdürlük

  • 444 7 888
    +90 216 558 66 66
  • Burhaniye Mah. Nagehan Sk. A Apt. No: 4 A / 1
    34476 ‐ Üsküdar / İstanbul

Mesaj Bırakın

Herhangi bir konu hakkında mesaj bırakın, ilgili ekibimiz sizinle iletişime geçsin.